1886
Pierwsi polscy imigranci , przybywający do Southampton, byli głównie rolnikami. Pierwsi osadnicy przybyli na tereny farmerskie w okolicy Southampton i wykorzystali swoje umiejętności rolnicze, by zarobić na życie. W 1886 r. polski imigrant imieniem Franciszek Kruszewski osiadł w Riverhead, by potem ostatecznie zamieszkać w Southampton w 1890 r. Do Kruszewskiego w 1895 r. dołączyli kolejno Józef Butanowicz, Aleksander Krzyzewski, Antoni Zieliski, Leon Kryziemian i Izydor Roszko. W 1901 r. w Southampton zlokalizowano sześć rodzin, a w 1919 r. liczba ta wzrosła do 29 rodzin i kilku młodych osób dorosłych.
Kościół był integralną częścią życia imigracyjnego. Wiele polskich tradycji praktykowano w nowej ojczyźnie, błogosławieństwo chleba i kolorowych jaj w czasie Wielkanocy oraz coroczne błogosławienie domów. Ojciec Jozef Cizmowski zastąpił swojego brata na stanowisku pastora parafii w 1923 r. i pozostał tu do śmierci w 1934 r. We wczesnych latach kapłani nauczali religii i przygotowywali dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.
1910
Southampton, na przełomie wieków, był obszarem zawierającym wiele luksusowych posiadłości i dużo bogatych gruntów rolnych. W miarę wzrostu liczby ludności imigranci polscy głównie pracowali w letnich rezydencjach jako ogrodnicy i opiekunowie. Zapewniało to sezonowe zatrudnienie wielu polskim emigrantom. Budowa boomu na początku 1900 r. Stilowała inne źródło dochodu dla polskich rodzin.Wielu z nich pracowało jako brygadzista, mechanik, stolarz, murarz, malarz etc. Właśnie w tym samym czasie, w 1910 r. Powstało Stowarzyszenie Św. Antoniego Łaskawego. Pierwsze spotkanie odbyło się 24 maja 1910 r.
Celem tej organizacji było udzielanie pomocy społecznościom polsko-amerykańskim w czasach kryzysu, ilinów lub śmierci. Ponadto służyła propagowaniu wiary katolickiej i polskiej kulturze. Dues był pięćdziesiąt centów za miesiąc, a siedem dolarów zostało wypłacone członkom podczas choroby. W przypadku śmierci organizacja przyczyniła się do otrzymania 100 dolarów plus 1 dolara za członka rodziny poszkodowanej. Pierwsze spotkania odbywały się w domu Aleksandra Krzyzewskiego.
1919
W roku 1919 Kobiety z parafii utworzyły towarzystwa duchowe: Stowarzyszenie Różańcowe i Stowarzyszenie Najświętszego Serca Pana Jezusa. W hołdzie do Błogosławionej Matki Bożej, młode dziewczęta z parafii należały do "Dzieci Maryi" lub Sodalicji Błogosławionej Dziewicy.W następnych latach powstały liczne organizacje i stowarzyszenia:
Polsko Amerykańskie Polityczne - 1923
Klub Incorporated - 1928
Świętego Wojciecha Z.P.R.K. - 1926 r
Marii Skłodowskiej Curie - 1934 r
Polskich Weteranów Wojennych
Organizacja pomocnicza dla Polskich Weteranów Wojennych - 1935 r
Polskie Sokoły - 1934
Zjednoczone Stowarzyszenia - 1935
1939
Pozostałymi proboszczami parafii był ks. Stefan Biedrzcki 1939-1943, wielebny Józef Paprocki, 1943-1948; Monsinior Antoni Zasowski, 1948-1953; Wielebny Teodor Wegrowski, 1953-1963; Monsinior Jan Cwalina, 1965-1967; Wielebny Mateusz Wiśniewski, który obchodził złotą rocznicę z naszymi parafianami. Monsinior Jan Mirecki był proboszczem od 1978 do 1986 roku, a po nim został wybrany na pastora wielebny Bruno Światocha. Monsinior Edward A. Fus był pierwszym asystentem pastora w 1943 roku, a po nim wielu innych.
Wszyscy nasi Pasterze poświęcili znaczną część swojej posługi wykształceniu religijnemu dzieci. Przez wiele lat młode dziewczyny z parafii należały do Towarzystwa "Dzieci Maryi" i gromadziły się co miesiąc w kościele z banerem mariańskim na Mszę święte. Istniały jednoczenie też dwa chóry: dziecięcy chór młodych dziewcząt i dorosły chór żeński. Zmiana czasów spowodowała jednak likwidację tych grup. Dziś jesteśmy dumni z naszego Polskiego Chóru, który śpiewa piękne polskie hymny o godzinie ósmej w każdą niedzielę.
1990
Dziś możemy spojrzeć na naszą rozkwitającą Regionalną Szkołę z wdzięcznością i uzasadnioną dumą. Z wdzięcznością przyjmujemy do wiadomości pracę Sióstr i nauczycieli, którzy tak pilnie dążyli do osiągnięcia najwyższych poziomów doskonałości edukacyjnej, najpierw Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu i obecnie Sióstr św. Józefa. Z dumą cieszymy się postępem i rozwojem szkoły, w której program nauczania został poszerzony o szkolenie komputerowe, sztuki dramatyczne i plastykę, przedszkole i inne liczne ulepszenia w samej szkole.
W 1990 r. zwiększona rekrutacja wymagała dodania sali św. Józefa, aby sprostać rosnącemu zakwaterowaniu, a w 1992 r. zajęcia przedszkolne zostały przeniesione do nowo wybudowanego Centrum Parafialnego w St. Rosalie's w Hampton Bays.
W 1999 roku ukończono rozbudowę drugiego piętra do szkoły i dedykowano biskupowi Johnowi McGannowi, byłemu ordynariuszowi Diecezji Rockville Centre i nazwano McGann Hall.
1993
W 1993 r. Parafia Matki Bożej Królowej Polskiej obchodziła swój Diamentowy Jubileusz 75-cio lecia. Był to czas wielkich uroczystości; rok dziękczynienia Bogu, który tak obficie pobłogosławił naszą parafię poprzez manifestację wiary naszego narodu. Obchody rocznicy poprzedzały różne wydarzenia , by w końcu uświetnić uroczystość 12 września 1993 r. Mszą świetą dziękczynną ofiarowaną przez biskupa Alfreda Markiewicza, z procesją byłych pastorów, kapłanów i dygnitarzy. W sali Pulaski odbył się uroczysty obiad. Wydano także Dziennik, dokumentujący historię parafii oraz zaktualizowane działania i wydarzenia.
2007
Nasza parafia Matki Bożej Królowej Polski rozpoczęła w lutym 2007 r. zbiórkę pieniędzy o wartości 1 miliona dolarów na renowacje, które stały się niezbędne do tego, aby kościół mógł funkcjonować ponieważ wypaczyły się ściany budynku i zostały wzmocnione wspornikami z drewna zamontowanymi w południowej ścianie budynku.